Site icon pariuri24.ro

O confruntare cu multe ocazii de gol : Vulpile de la Leicester contra olandezilor de la PSV Einhoven

Leicester și PSV Eindhoven se întâlnesc azi, în manșa tur din sferturile de finală ale UEFA Conference League. Ambele formații sunt apreciate de pariori ca având șanse chiar la câștigarea trofeului. Meciul se anunță captivant, vor fi cu siguranță peste 8.5 șuturi pe poartă.

Leicester a marcat în 12 meciuri pe teren propriu, în timp ce a păstrat tabela goală în doar patru partide. PSV a marcat în fiecare dintre ultimele 10 meciuri jucate în deplasare. Totuși, echipa olandeză a primit șapte goluri în ultimele două meciuri în deplasare. În șapte dintre ultimele opt meciuri ale lui PSV s-au înregistrat peste 2,5 goluri.

Înaintea partidei, antrenorul olandezilor de la PSV Roger Schmidt declară că Leicester este cel mai puternic adversar pe care echipa sa îl înfruntă în acest sezon, confruntarea va fi serioasă și lupta acerbă.

Neînvinsă acasă în Europa League în acest sezon, Braga își propune să învingă Rangers în sferturile de finală UEFA Europe League

Gazdele intră în joc cu o victorie cu 3-2 asupra lui Benfica în Primeira Liga din Portugalia. Jucătorii antrenați de Carlos Carvahal au câștigat două meciuri la rând și sunt  azi într-o formă grozavă.

Braga a marcat peste 2,5 goluri în fiecare dintre ultimele două meciuri și a marcat cel puțin două goluri în trei din ultimele cinci meciuri, arătând astfel de ce sunt capabili atacanții Horta, Oliveira sau Medeiros, sau în fața porții.

Rangers sunt încă afectați de pierderea din confruntarea Old Firm de duminică. Atacantul de la Rangers, cel mai bun marcator, Alfredo Morelos, va lipsi din echipă pentru restul sezonului, după ce s-a operat în urma accidentării suferite în timpul meciului cu Columbia.

Se  anunță peste 2.5 goluri în partida Feyenoord – Slavia Praha

Un alt meci din sferturile de finală UEFA Europe League va înregistra un număr mare de ocazii la poartă, finalizate cu goluri. Feyenoord este favorită, dar Slavia Praha vine cu dorință  mare de victorie.

Ambele sunt două echipe foarte agresive Cele 7 din ultimele 9 evoluții pe teren ale echipei  Feyenoord au confirmat valoarea jucătorilor. Feyenoord are o performanță superioară în ultimele 5 meciuri jucate față de echipa din Praga.

Numărul mediu de goluri în confruntările directe dintre Feyenoord și Slavia Prague este de 3.50. Slavia Praga are un mod excelent de a marca în deplasare și are experiență europeană destul de bogată. Partida promite să aibă un ritm rapid și vor fi multe faze pasionante de joc la ambele porți.